Nereye Gidilir?

Anasayfa / Nereye Gidilir?

Kalkan, Kaş ve Fethiye civarında keyifli zaman geçirebileceğiniz çok sayıda yer bulunmaktadır. Kalacağınız villayı kiraladıktan sonra çeşitli yerlere gezi düzenleyebilirsiniz. Özellikle Kalkan bölgesi bulunduğu konum itibariyle pek çok yere yakındır. Buradan Patara plajı yaklaşık olarak 12 km, Kaputaş plajı 6 km ve Kaş ise 24 km uzaklıktadır. Tatilde plaj keyfi yaşamak isteyenler, Patara ya da Kaputaş plajlarına giderek deniz, kum güneşin tadını doyasıya çıkartabilir. Sadece plajda oturup güneşlenmek istemezseniz; denizde su sporları da yapabilirsiniz. Şehirde yürüyüş yaparak bölgenin tüm eski evlerinin yer aldığı sokakları gezebilirsiniz. Fethiye'ye doğru ilerlerseniz; Saklıkent, Kelebekler Vadisi, Kayaköy, Antik kentler, Günlüklü koyu, Çubucak Tabiat Parkı'nı gezebilir ya da 12 adaları görmek için tekne turlarına katılabilirsiniz.

Neler Yapılabilir?

Oldukça fazla aktivite yapabileceğiniz Kalkan, Kaş ve Fethiye'de yaz mevsiminde en çok tercih edilen aktivite, tekne turuna katılmaktır. Özellikle 12 adalar tekne turu turistlerin ilgi gösterdiği bir gezi aktivitesidir. Bölgeye yakın plajlara giderek denizin, kumun ve güneşin tadının çıkarılabilmesi mümkündür. Ayrıca denizde jet ski, parasailing, ringo, ve su kayağı yaparak, sakin olan gündüz zamanlarını renklendirebilirsiniz. Kaş bölgesinde su altı dalışlarının yapılması da mümkündür. Aracınız varsa yakın bölgelere turistik geziler düzenleyebilirsiniz. Aracınız yoksa da, kendinize gezmek için bir araç kiralayabilirsiniz. Yakın yerlere giden toplu taşıma araçlarını kullanarak, gitmek istediğiniz turistik noktalara gidebilirsiniz. Doğaya doğru yürüyüş yapabilirsiniz. Kuş seslerinin ve mükemmel deniz manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Konakladığınız bölgeye yakın olan yerlere araçla gezi düzenleyebilirsiniz. Kalkan bölgesinin en güzel plajı olan Kaputaş plajına giderek, deniz ve güneşin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Ayrıca su sporları da yapabilirsiniz. Liman gezisi, tekne turu, doğa yürüyüşleri ve su altı dalışı yapılabilecek yerlere gitmek gezi için sunulan alternatiflerdir.

Başa