Ülkemizin en güzel tatil yerlerinden birisi olan Antalya iline bağlı Kaş ilçesini bilmeyen yoktur. Bu eşsiz güzellikteki tatil beldesinde bir mahalle olan Kalkan, Rumlar tarafından eskiden “Kalamaki” olarak anılıyormuş. İngiliz turistler arasında meşhur olan bölgenin adı mübadele döneminde Kalkan olarak değiştirilmiş. Diğer pek çok tatil beldesi ile karşılaştırıldığında doğal dokusu bozulmamış olan bu şirin kasabada konaklayarak eşsiz manzarada muhteşem bir tatil keyfi yapabilirsiniz. Bunun için Kalkan kiralık yazlık çeşitleri arasından dilediğinizi kiralayabilir, tatiliniz boyunca unutamayacağınız anılar yaşayabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Patara Plajı’na Yakın Lüks Kiralık Yazlıklar

Kalkan, dünyaca ünlü plajları ile ülkemiz için oldukça özel bir yer. Özellikle bölgede bulunan Patara Plajı, 16 km uzunluğu ile dünyanın en büyük plajları arasında yer alıyor. Ancak plajı ayrıcalıklı kılan sadece büyüklüğü değil. Çünkü bu harika plaj, caretta caretta kaplumbağaların ürediği nadir yerler arasında. Aynı zamanda mavi bayraklı olan plaja yakın bir kiralık yazlık içerisinde konaklayarak siz de kusursuz deniz manzarasının ve plajın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kalkan kiralık yazlık villalar, sizin için farklı seçenekler sunmaktadır. Bölgede hemen her bütçeye uygun bir villa seçeneği mevcut. Örneğin, daha ekonomik bir konaklama tercih edecekseniz pansiyon ya da otelde kalmak yerine ekonomik yazlık villa kiralayabilirsiniz. Bu villalar 2 ya da 4 kişilik farklı kapasitelerde tasarlanarak tatilcilerin hizmetine sunuluyor. Ancak daha büyük ve lüks özelliklere sahip mekânlarda konaklamayı tercih ediyorsanız Kalkan’da tam da hayalinizdeki gibi bir villa bulabileceğinizden şüpheniz olmasın. Özellikle kalabalık aileler ve arkadaş grupları için 8 ve daha fazla kişi kapasiteli yazlıkları kiralayarak lüks bir ortamda konaklamanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Yaz aylarında ciddi bir rağbet gören Kalkan’da yer alan kiralık yazlıklar, Kalkan koyu çevresinde çanak şeklindeki yamaçlardan yukarıya doğru yükseliyor. Bu da tatilcilerin kiraladıkları villalardan deniz manzarasını kesintisiz bir şekilde görebilmelerine fırsat tanıyor. Ayrıca Kalkan kiralık yazlık villalarını sadece yaz aylarında kiralamak zorunda değilsiniz. Çünkü bölgedeki lüks kiralık villaların pek çoğunun havuzu ısıtmalıdır. Eğer isterseniz kış aylarında da sevdikleriniz ile havuz keyfi yapabilir, lüks kiralık yazlıklar içinde konforun ve eşsiz manzaranın keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.