Villalar, tarihsel derinliği olan çok katlı yapılardır. Eski Roma döneminden günümüze kullanılan bu yazlık evlerin kendi bahçeleri bulunur. Genellikle şehir merkezlerinden uzakta ve kırsalda tercih edilen villaların bahçelerinde havuzların bulunduğu görülür. Günümüzde bu villalar turizm açısından önemli tatil yörelerinde yoğunlaşmıştır. Çünkü son yıllarda en çok tercih edilen konaklama seçeneği kiralık villalardır. Tatilciler, istedikleri tatil merkezinde bütçelerine ve kendi zevklerine uygun villa kiralayabilmektedir. Bu villalar çeşitli özelliklere göre sınıflandırılır. İslami kiralık yazlıklar ise villa seçenekleri arasında korunaklı özellikleri ile daha çok muhafazakâr ailelere hitap eder.

Neden İslami Kiralık Yazlık Tercih Edilmeli?

İslami kiralık yazlıklar, son dönemlerde 5 yıldızlı otellerin yerini almış durumdadır. Bunun en önemli nedeni ise bu konutların sunduğu mahremiyettir. Ayrıca kişilere otellerde bulmakta zorlandıkları özel alanlar sunan İslami yazlıklar, bireylerin dini vecibelerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri mekânlardır.

Muhafazakâr villa olarak da bilinen bu yazlıklarda tatilciler istedikleri zaman kendi damak zevklerine uygun yemekler pişirip yiyebilir ya da sadece kendilerinin kullanımına tahsis edilen bahçelerinde havuz keyfi yapabilirler. Üstelik tüm bunları yaparken bir başkası tarafından izlenecekleri korkusu da yaşamazlar. Çünkü villaların bahçeleri, dışarıdan izlenmeyi engellemek amacı ile çitler ile çevrelenir.

Tatilcilere kendi evlerinin konforundan fazlasını vadeden İslami kiralık yazlıklar, genellikle deniz manzaralı ve doğayla iç içe konutlardır. Bu nedenle de tatilcilerin sabahları masmavi bir manzaraya uyanmalarını, doğayla iç içe olmaları nedeniyle huzur bulmalarını sağlarlar. Yine İslami villalar sundukları özellikler göz önünde bulundurulduğunda otelde konaklamadan çok daha ekonomiktir. Çünkü otelde konaklama için ödenen miktar ile hemen hemen aynı fiyatlara; havuzlu, lüks kiralık villalarda konforlu bir şekilde konaklamak mümkündür.

Tatilde konaklama için İslami kiralık yazlık tercih etmenin bir diğer avantajı; villaların içerisinde klima, şömine, jakuzi, TV alıcısı ve WİFİ gibi lüks özelliklerin yer almasıdır. Yine lüks kiralık yazlıklarda, konaklayan tüm bireylere yetecek kadar tuvalet, banyo ve yatak odası da mevcuttur. Tüm bu özellikler sayesinde bireyler, gezerek geçirdikleri zamanlardan arta kalan vakitlerini villalarında konfor ve huzur içerisinde geçirebilirler.