İslami tatil, son dönemlerde muhafazakâr ailelere yönelik olarak hizmet sunan yeni bir turizm akımıdır. İslam dininin emir ve yasaklarına göre hayatını şekillendiren kişiler için uygun bu turizm akımı dâhilinde pek çok otelin hizmet verdiğini görüyoruz. Muhafazakâr bir tatil için otelde konaklamak cazip gelse de, ailelerin tam anlamı ile konforu bulmaları adına yeterli tesisler olduğunu söylemek mümkün değildir. Aslına bakılırsa muhafazakâr bir tatil için en uygun olanı İslami kiralık yazlık çeşitleridir.

Ülkemizde İslami tatil için tercih edilebilecek birçok tatil merkezi bulunuyor. Bunların başında da Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan kasabası gelmektedir. Bu kasabada deniz manzaralı, doğayla iç içe ve jakuzili seçenekleri ile farklı İslami yazlık alternatifleri yer alıyor. Peki, İslami yazlıkların diğer avantajları nelerdir? Neden İslami otel yerine İslami villa tercih edilmeli?

İslami Kiralık Yazlıklar Korunaklıdır

Son yıllarda giderek daha da popüler hale gelen İslami tatil, muhafazakâr aileler için sağladığı kolaylıklar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle İslami tatil için en uygun alternatif olan kiralık villalar, ailelerin hep birlikte doyasıya tatil yapmalarına imkân sunuyor. Çünkü oteller her ne kadar konforlu mekânlar olsa da, muhafazakâr ailelerin keyifli bir tatil geçirmeleri için yeterli rahatlığı sağlayamazlar. Bunun nedeni ise erkek ve kadınların aynı havuzu paylaşamamalarıdır. Ayrıca pek çok aile, çocukları ile aynı odada konaklamak zorunda kalabilir. Anlaşılacağı üzere otelde tatil yapmak muhafazakâr aileler için çok rahat bir durum değildir. Sonuç olarak oteller muhafazakâr bireylere ev konforu sunmak için yeterli mekânlar değildir.

İslami kiralık yazlık çeşitleri ise otellerin aksine, ailelerin özgürlüğünü ve konforunu destekler. Çünkü kiralık villaların havuzu korunaklıdır. Yani havuz, dışarıdan gözetlenmesini engellemek amacı ile ağaç ya da çit gibi unsurlar ile çevrilir. Bu sayede özellikle otellerin havuzlarında diledikleri gibi havuza girmekten çekinen kadınlar, istedikleri kıyafetler ile hem de aileleri ile birlikte havuzun tadını çıkarabilirler.

İslami Villalar Ekonomiktir

İslami tatil için otellerde konaklamak yerine İslami kiralık yazlık tercih etmenin en önemli artılarından birisi de ekonomik olmalarıdır. Çünkü kiralanan villanın havuzu ve diğer sahip olduğu tüm unsurlar, kiralayan kişilere aittir ve otelde olduğu gibi bu alanları başkaları ile paylaşmak zorunda kalmazlar. Bir anlamda otelde konaklama için ödenecek miktarlar ile ev konforunda tatil yapmak mümkündür. Yani muhafazakâr aileler için konforlu ve aynı zamanda ekonomik bir tatilin yolu İslami villa kiralamaktan geçiyor.