Kaş ilçesine bağlı Kalkan; eskiden bir belde iken günümüzde mahalle olmuş, tarihi mekânları ve doğası ile ünlü bir tatil kasabasıdır. Akdeniz bölgesinde yer alan kasaba, ulaşım konusunda biraz sıkıntılı olsa da, özgünlüğünü kaybetmemiş olması ve bozulmamış dokusu ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Son yıllarda villa kiralama sektörü ile ön plana çıkan Kalkan, hem yaz hem de kış mevsiminde tatil yapmak için ideal bir yer. Çünkü gezip görebileceğiniz pek çok tarihi mekânı var. Ayrıca dünya çapında ün yapmış mavi bayraklı Patara Plajı’na da ev sahipliği yapıyor. Ancak bu eşsiz tatil beldenin tadını çıkarmak istiyorsanız, kesinlikle kiralık villada konaklamalısınız. Bu anlamda Kalkan kiralık villa çeşitleri arasından bütçenize ve zevkinize göre istediğinizi kiralayabilir, harika bir tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Kalkan Kiralık Villaları, Balayı için En Güzel Seçeneklerden Birisidir

Balayı, kişilerin hayatlarında bir kere yaşayabilecekleri en özel anlardan birisidir. Bu özel dönem içerisinde her şey kusursuz olmalıdır. Özellikle balayının geçirileceği tatil beldesi ve konaklanacak mekân, yeni evli bireylerin kendilerini rahat hissedebilecekleri nitelikte olmalıdır. Kalkan ve Kalkan kiralık villa seçenekleri, bireylerin evliliklerinin ilk günlerini geçirmeleri için ideal bir alternatiftir. Bölgede bir yamaç boyunca uzanan lüks özelliklere sahip villaların pek çoğunda jakuzi ve ısıtmalı havuz yer almaktır. Ayrıca villalar, panoramik deniz manzarasına sahiptir ve çiftlerin romantik bir balayı tatili yaşamaları için her türlü unsuru barındırırlar.

Muhafazakâr Aileler için Alternatif Bir Bölgedir

Muhafazakâr yani İslam dininin kaidelerine uygun yaşayan insanlar, otellerde konaklamaları sırasında çoğu zaman sorun yaşarlar. Çünkü oteller, bu ailelerin rahat bir şekilde güneşlenmeleri ve havuza girmeleri için oldukça kalabalıktır. Oysa kiralık yazlıklar; muhafazakâr ailelerin gönüllerince davranabilecekleri, konforlu mekânlardır. Kalkan villa tatili de bu yüzden oldukça avantajlıdır. Havuzları, ağaçlar ya da çitler ile korunan lüks villalarda hem muhafazakâr kişiler hem de balayı çiftleri, kalabalıktan uzak rahatça vakit geçirebilirler. Eğer siz de yaz tatilinizi nerede geçireceğinizi düşünüyor ancak karar vermekte zorlanıyorsanız, Kalkan villa kiralama seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz.