Kalkan, ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden birisi olan Antalya’nın beldelerinden birisidir. Bu beldeye ulaşım genellikle Dalaman Havalimanı ile sağlanmaktadır. Denizi, doğası ve tarihi mekânları ile ünlü Kalkan’ı turistler arasında tercih edilebilir kılan en önemli durum ise adeta bir villa cenneti olmasıdır. Bölgede tatil yapmanın en güzel yollarından birisi olan villa tatili, tatilciler için pek çok seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler arasında yer alan İslami kiralık yazlık çeşitleri hem deniz manzaralı hem de lüks özellikleri ile yıl boyunca birçok muhafazakâr aileyi ağırlamaktadır.

Muhteşem bir deniz manzarasına sahip Kalkan villaları, yeni nesil tatil anlayışı olarak adlandırabileceğimiz villa tatili için en ideal yerdir denilebilir. Peki, villa cenneti Kalkan’ın sunduğu villa türleri hangileridir? Kalkan’da villalar daha çok nerede yoğunlaşmıştır?

Kalkan’ın Sunduğu İslami Kiralık Yazlık Seçenekleri

Kalkan, İslami kiralık yazlık seçenekleri bakımından oldukça zengin bir beldedir. Bu anlamda özellikle balayı çiftlerinin ilgisini çeken pek çok jakuzili villayı barındırmaktadır. Yine deniz manzaralı, doğayla iç içe ve ekonomik villaları ile tatilcilere farklı seçenekler arasından tercih yapma imkânı sunar.

Kalkan’da bulunan İslami villaların en dikkat çeken özelliği korunaklı olmalarıdır. Bu villaların korunaklı olarak adlandırılmasının nedeni ise havuzlarının dışarıdan gözetlenmeyi engelleyecek şekilde çevrelenmesidir. Bunun için kimi zaman havuzun çitler ile kimi zaman ise ağaçlar ile çevrildiği görülmektedir. Ayrıca Kalkan’daki villaların havuzlarının birçoğu ısıtmalıdır.

Kalkan İslami Villaları Nerede?

Deniz manzaralı ve doğayla iç içe villaları ile ünlü Kalkan’da yer alan yazlıklar, farklı bölgelerde konumlanmaktadır. Bu anlamda Kalkan merkezde, İslamlar ve Üzümlü köylerinden birçok villa seçeneği vardır. Aslına bakılırsa Kalkan kiralık villalarının pek çoğu İslamlar Köyü’nde konumlanmıştır. Bunun nedeni ise İslamlar Köyü’nün Yunan adalarına bakan eşsiz bir manzaraya sahip olmasıdır. Kaş ilçesi ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir yerde konumlanan bu köyde yer alan İslami kiralık yazlıklar, ayrıca şahane bir günbatımı izleme imkânı sunar.

Araç ile Kalkan’a sadece 10 dakikalık bir mesafede yer alan Üzümlü Köyü villaları ise, çam ve zeytin ağaçları içerisinde yer alıyor. Eğer huzurlu ve muhafazakâr bir tatil arayışı içerisindeyseniz Üzümlü’deki İslami villaları da tercih edebilirsiniz.