Tatile çıkmayı düşünen herkesin aklına takılan ilk soru nerede konaklayacaklarıdır. Ancak tatil yapacak kişilerin konaklamadan beklentileri farklı olabiliyor. Konaklama için otel, pansiyon ve apart gibi alternatifler bulunsa da bunlar arasında şartlarına göre en ekonomik ve en konforlu olanı korunaklı villaseçeneğidir. Peki, korunaklı özellikteki villa nedir? Bu villaların özellikleri nelerdir?

Korunaklı Villa Nedir?

Villalar, tatil için en konforlu konaklama seçeneklerinden birisidir. Ancak her villa aynı özellikte değildir. Bu anlamda özellikle muhafazakâr aileler ya da gözlerden uzak bir tatil geçirmek isteyenler için her villa seçeneği uygun olmayabilir. Korunaklı villalar ise hem muhafazakâr aileler, hem de gözlerden uzak, baş başa bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Korunaklı villalar, duvarları oldukça yüksek villalardır. Bu nedenle bahçeleri dışarıdan gözetlenemez. Böylece bahçede havuz keyfi yapan kişiler, gözetlenme korkusu yaşamaz, diledikleri kıyafetler ile istedikleri kadar havuz keyfi yapabilirler.

Korunaklı Villa Özellikleri

Korunaklı villa seçeneği, sunduğu imkânlar göz önünde bulundurulduğunda diğer konaklama seçeneklerine göre daha ekonomiktir. Çünkü oteller pek çok hizmet adı altına ücret alırlar. Ancak bu hizmetlerden memnun kalacağınız garanti değildir. Ayrıca memnun kalsanız dahi ailecek konaklama konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü her birey için ayrı oda kiralamak çok daha masraflı olabilir. Bunun yanında otellerde bulunan havuzlar, ortak kullanım alanıdır. Bu nedenle aynı havuzu pek çok kişi ile paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Oysa korunaklı villalarda havuzunuz ve villanızın tüm odaları size tahsis edilir. Bu sayede diğer aile bireyleri ile konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Yine villanın havuzunu başkaları ile paylaşmak zorunda kalmazsınız.

Korunaklı villaların sundukları bir diğer avantaj da evinizde ve bahçenizde dilediğiniz gibi hareket edebilmenizdir. Ancak bir otelde konaklamayı tercih ettiğinizde kiraladığınız oda dışındaki alanlarda özgürce davranamazsınız. Bunun yanında korunaklı özelliğe sahip villaların mutfaklarında dilediğiniz yemeği pişirebilir, isterseniz düzenli olarak bakımı yapılan bahçenizde mangal partileri verebilirsiniz.

Korunaklı villaları günlük, haftalık aylık ya da yıllık olarak kiralayabilirsiniz. Ancak bu villaları ne kadar uzun süreli kiralarsanız, o kadar ekonomik olacağını da unutmamalısınız.