Korunaklı villa; çevresi yüksek duvarlar ile çevrili, oldukça konforlu villalardır. Özellikle çocuklu aileler, balayı çiftleri ve İslami kurallara uygun yaşayan kişiler, korunaklı özellikteki villaları tercih etmektedir. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Otellere ve diğer konaklama seçeneklerine göre pek çok avantaja sahip bu korunaklı villa fiyatları, kiralanan gün sayısına ve villaların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Peki, bu tatil villalarını neden tercih etmelisiniz? İşte bu sebepler ve daha fazlası…

Korunaklı Villada Konaklamak İçin Nedenler

1)     Korunaklı Havuzlarda Gözlerden Uzak Bir Tatil

Korunaklı tatil villaları; dışarıdan görünmeyen, gizliliğin ve özel hayata saygının olduğu, konforlu villalardır. Bu nedenle özellikle mahremiyete önem verdiği için özgürce havuza girip güneşlenemeyen çiftler için en ideal konaklama seçeneğidir. Ayrıca bu villalarının havuzları ve bahçelerinin sürekli olarak bakımı yapılmaktadır. Eğer korunaklı villada tatil yapmayı tercih edecek olursanız, sadece sizin için tahsis edilen evinizin havuzu ve bahçesinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

2)     Mahremiyetin Korunduğu Bir Tatil Deneyimi

Muhafazakâr ailelerin tatilleri için aradıkları en önemli özellik, mahremiyettir. Ancak otellerde ve apartlarda mahremiyet konusunda rahat olunabilecek tek yer kiralanan odalardır. Eğer muhafazakâr bir aileyseniz otellerin diğer alanlarını onlarca insanla paylaşmak zorunda kalacağınız için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle korunaklı villa seçeneğini değerlendirebilir, gözlerden uzak, özel hayatınızın korunduğu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

3)     Evinizin Konforunda Tatil Yapma İmkânı

Korunaklı villaları tercih etmeniz için bir diğer neden ise ev konforunu kiraladığınız villada da yaşayabilmenizdir. Çünkü bu villalarda aile bireylerine yetecek kadar oda, tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Ayrıca evinizin mutfağında yemek yapmak için kullandığınız hemen hemen tüm araç-gereç, bu villalarda da mevcuttur.  Villaların mutfaklarında bulunan bu malzemeler ile ağzınızın tadına göre yemekler yapabilirsiniz.

4)     Ekonomik Bir Konaklama Seçeneği

Villa kiralama, pek çok insana göre pahalı bir konaklama seçeneğidir. Ancak villaların otel ya da apartlara göre çok daha konforlu mekânlar göz önünde bulundurulursa ödenen ücretin fazla olmadığı da anlaşılacaktır.

Korunaklı villa fiyatları, villanın özelliklerine ve kiralama yapılacak gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Siz de tatilinizde özgür olmak ve aynı zamanda kendinizi evinizde hissetmek istiyorsanız, korunaklı villaları tercih edebilirsiniz.