Helal villa, muhafazakâr aileler için özel olarak tasarlanan villalardır. Bu villalar, misafirlerini mahremiyet ve özel hayatın gizliliği çerçevesinde ağırlar. Helal özellikteki villalar; konforlu, geniş ve havuzlu villalardır. Helal konsepte uygun olarak inşa edilmiş pek çok villa seçeneği vardır. Helal villalar, İslami kurallara uygun tatil yapmayı isteyen kişilerin beklentilerini tam olarak karşılar niteliktedir.

Helal Villaların Özellikleri Nelerdir?

Her Aileye Yetecek Oda Sayısı

Helal villa seçeneği, ailelerin isteklerine uygun birçok seçenek sunar. Bu villalar, 2 kişilikten başlamakta ve oda sayısı artmaktadır. Yine balayı çiftleri ve ailelerin konforu için daha pek çok avantaj sunmaktadır. Tercihe göre konforuna önem veren aileler için geniş kapasiteli ya da balayı çiftlerine özel daha küçük konseptte helal villalar da bulunmaktadır.

Deniz Manzaralı, Havuzlu Villalar

Helal tatil villalarının en önemli özelliklerinden birisi de manzaralarıdır. Bu villaların pek çoğu deniz ya da doğa manzaralıdır. Eğer tatiliniz sırasında denize yakın olmak istiyorsanız, helal villa kiralarken villanın denize uzaklığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu sayede dilediğiniz zaman kolay bir şekilde denize ulaşım sağlama fırsatı bulursunuz.

Muhafazakâr ailelere ve balayı çiftlerine pek çok avantajı bir arada sunan helal tatil villalarının bir diğer özelliği ise hemen hepsinin havuzlu olmasıdır. Hatta bazı villalarda çocuklar için özel havuzlar dahi bulunmaktadır. Yine bu villaların çevresi yüksek duvarlar ile çevrili olduğu için siz havuza girdiğinizde dışarıdan gözetlenme sıkıntınız olmaz. Böylece dilediğiniz kıyafetlerle ve dilediğiniz zaman havuz keyfi yapabilirsiniz.

Lüks Villalarda Jakuzi Keyfi

Özellikle balayı çiftlerinin otelleri tercih etmelerinin en önemli nedeni jakuzilerdir. Oysa helal villaların birçoğunda jakuzi seçeneği bulunmaktadır. Eğer siz de konakladığınız mekânda jakuzi bulunmasını istiyorsanız, helal tatil villaları arasından jakuzili olanlarını tercih edebilir, dilediğiniz zaman jakuzi keyfi yapmanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında kiraladığınız villaya girişinizden itibaren kullanımı sadece size aittir. Bu sayede kimse tarafından rahatsız edilmemenin konforunu gönlünüzce yaşarsınız. Bu villaların hepsi geniş ve ferahtır. Rahatça kullanabileceğiniz helal villalar, genellikle tamamen korunaklı şekilde inşa edilirleler. Böyle inşa edilmemiş olanlar ise ailelerin mahremiyetlerinin korunması adına sonradan korunaklı hale getirilmiştir.