Kalkan, fotoğraflarına bakarken dahi sizi alıp götürebilecek şahane koy ve plajlara sahip bir tatil kasabadır. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bu şirin kasaba, bozulmamış mimari dokusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Diğer tatil yörelerine kıyasla dokusunu koruyabilmesi ve huzur verici doğası ile öne çıkan Kalkan, tatilciler için birbirinden farklı konaklama seçeneği de sunuyor. Pek çok otel ve kiralık villaya ev sahipliği yapan bu cennet köşede keyifli vakit geçirmek için villa tatilini tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Çünkü Kalkan kiralık villa anlamında adeta bir cennettir ve hemen her bütçeye uygun bir villa alternatifi mevcuttur.

Kalkan Kiralık Villalarında Konforlu Bir Tatil Geçirebilirsiniz

Kaş-Kalkan, Türkiye’nin güneyinde Antalya’nın batısında yer alan turistik bir bölgedir. Her yıl yerli yabancı binlerce turisti ağırlayan bu tatil yöresinde birbirinden güzel lüks kiralık yazlık alternatifleri mevcut. Bu, konfor açısından tüm beklentilerinize cevap verecek nitelikteki villaların en dikkat çekici özelliği ise korunaklı olmalarıdır. Özellikle balayı çiftleri ve muhafazakâr aileler için harika bir konaklama alternatifi olan yazlıkların havuzları çit ya da ağaçlar ile çevrilidir. Bu durum ise, siz villanızın bahçesinde vakit geçirirken diğer tatilciler tarafından izlenmenizi önler.

Kalkan kiralık villalarının sunduğu tek avantaj korunaklı havuzları değildir. Çünkü pek çoğunun içinde jakuzi, şömine, klima ve çocuk havuzu gibi diğer lüks unsurları bulmak da mümkün.

Ailecek Ekonomik Şekilde Konaklayabilirsiniz

Kalkan ve çevresinde konumlandırılan villaların lüks özelliklerinden yukarıda bahsettik. Ancak toplumdaki genel kanı, villa tatilinin aynı zamanda çok masraflı olduğu yönündedir. Oysa bu anlayış oldukça yanlıştır. Çünkü binlerce lira harcayarak otellerde bulamadığınız konforu, aynı ücreti ödeyerek kiralık villalarda bulabilirsiniz. Üstelik Kalkan bu anlamda oldukça fazla alternatif sunmaktadır. Özellikle otellerin aksine her aile üyesine yetecek sayıda yatak odası, banyo ve tuvalet barındıran Kalkan villaları ile siz de hem ekonomik hem de konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise, tatilinizin tarihlerini netleştirmek ve rezervasyon yaptırmaktır. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak tatilinizi çok daha ucuza getirebilirsiniz.