ÇALIŞMA SAATLERİ09:00 - 23:00

  Kiralama Sözleşmesi

  Sardunya Grup Turizm Emlak İnşaat Sanayi ve TİC. LTD. ŞTİ. tarafından www.risusvillatatili.com websitesi aracılığıyla yeni ürünler ve kampanyaların tanıtımı başta olmak üzere, tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla SARDUNYA GRUP ile paylaşmış olduğum veya ilerleyen dönemlerde paylaşacağım telefon, e-posta ve mobil uygulamalar aracılığıyla adresimin kullanılmasına ve işbu iletişim araçları ile şahsımla iletişime geçilmesine, bu kapsamda paylaşmış olduğum bilgilerin SARDUNYA GRUP tarafından saklanmasına, kullanılmasına ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtların gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na sunulmak üzerekayıt altına alınarak saklanmasına onay veriyorum. İşbu ticari elektronik ileti izni https://www.risusvillatatili.com/kisisel-verilerin-korunması adresindeki KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AÇIKLAMA VE GİZLİLİK POLİTİKASI metnin ayrılmaz bir parçasıdır.

   

  TARAFLAR VE AMAÇ

  Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle 'risusvillatatili' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.risusvillatatili.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden, telefon ile, elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Risus Villa Tatili'ne, rezervasyonu tek taraflı iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora, depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

  REZERVASYON VE ÖDEME

  Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir.Rezervasyon talebinizin Risus Villa Tatili'ne ulaştığını bildiren,rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP, EURO, USD veya TL cinsinden belirtildiği, elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa uzak tarihler için kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, villanın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ayrıca elektronik posta yolu, SMS veya telefon yolu ile tarafınıza iletilecektir.1 (bir) iş günü içinde kaporanın; Havale, EFT ile alınamaması durumunda Risus Villa Tatili, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma  hakkını saklı tutar. Villa rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesş için villanın toplam kiralama bedelinin %35'ini geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktarın kapora olarak, kalan kısmının ve villa özellikleri sayfasında belirtilen kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. depozitosu ile birlikte villaya giriş günü Risus Villa Tatili'ne nakit olarak ödenmesi gerekmektedir.Tarafınıza, villa girişine kadar karşılıklı olarak imzalanan "Misafir Sözleşmesi" kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı (nakit olarak) alınmadan villalarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için, villaya giriş saatinize kadar hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

  FİYATLAR

  İnternet sayfamızda bulunan villa kiralama bedelleri haftalık ve günlük olarak  belirtilmiştir. Kapora, banka hesaplarımıza havale, EFT yolu ile yapılabilmektedir.

  İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

  Rezervasyonun misafir tarafından iptali

  Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra size yollanan misafir sözleşmesinin içerisinde iptal şartları yer almaktadır.

  Villaya giriş tarihinizden 30 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır, çünkü bu ödemenin büyük bir kısmı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

  Kalan ödeme villaya giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50'si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

  Rezervasyonun Risus Villa Tatili tarafından iptali

  Villalarımızda, ön görülemeyen durumlar olması halinde, (tesisat donanımındaki problemler, su baskını, heyelan, deprem vb. felaketler gibi) Risus Villa Tatili rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir.Bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir.Bu ve benzeri durumlarda Risus Villa Tatili yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine bağlı olarak, Risus Villa Tatili, asgari kiralanan evin ayarında, aynı tarihlerde müsait, alternatif villalar sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı ödemenin tamamını geri iade edebilir. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Risus Villa Tatili'nin tarafına yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

  VİLLAYA GİRİŞ-ÇIKIŞ

  Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati, genel olarak saat 16:00'dır. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, genel olarak en geç saat 10:00'dur.Villaların sayfalarında giriş çıkış saati yazmaktadır.Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Risus Villa Tatili'ne 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteğiyle villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

  VİLLA KAPASİTESİ

  Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısı üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Risus Villa Tatili'ne yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre Risus Villa Tatili uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Risus Villa Tatili müşteriden ek ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Risus Villa Tatili misafirlerin vilları terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralam döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.

  VİLLA TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER.

  Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklama haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımları yapılabilmesi için görevli personalin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personalin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini 'villa özellikler' sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

  EVCİL HAYVAN/SİGARA

  Aksi belitrikmedikçe villalarımıza kesinlikle evcil hayvan kabul edilmemektedir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

  HASAR DEPOZİTOSU

  Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa özellikleri tablosunda veya villa detay sayfasında depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar eksik yok ise nakit olarak iade edilecektir.Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolü yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.  

  SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

  Risus Villa Tatili; villanın belirtilen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Risus Villa Tatiline derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Risus Villa Tatili bu talebi villa sahibine ya da ilgili kişiye bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Risus Villa Tatili aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Risus Villa Tatili zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Risus Villa Tatili, villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklığın giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında oluşabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. villada olabilecek yangın hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Risus Villa Tatili sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Risus Villa Tatili kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde Risus Villa Tatili'ne bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeniyle alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

  MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

  Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır.Villa çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Risus Villa Tatili bir temizlik ücreti tutarı, hasar depozitosundan tahsil edecektir.

  Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Risus Villa Tatili'ni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içerisinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosundan düşülecektir.

  Ayrıca müşteri ile beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Risus Villa Tatili'ne bir şikayet ulaşması durumunda Risus Villa Tatili müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

  Web sayfasında belirtilen muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, %100 görünmemezlik garantisini Risus Villa Tatili veremez (misafirlerimizin %5 kendini sakınma payı vardır.) Görünmemezlik konusunda müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde Risus Villa Tatili sorumluluk kabul etmez.

  Müşteri, villa girişinde Risus Villa Tatili'nin düzenlemiş olduğu "VİLLA KİRA SÖZLEŞMESİNİ" okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır. Aksi takdirde Risus Villa Tatili'ne daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek gtaraflı olarak, Risus Villa Tatili tarafından fesh edilecektir.) "VİLLA KİRALAMA SÖZLEŞMESİNİ" Risus Villa Tatili yetkilisinden isteyebilirsiniz.

  MÜCBİR SEBEPLER

  Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Risus Villa Tatili hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir.Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik aksaklıklar, Risus Villa Tatili'nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

  ŞİKAYETLER

  Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Risus Villa Tatili'ne bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Risus Villa Tatili görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Risus Villa Tatili kesinlikle sorumlu tututamayacaktır.

  GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

  Risus Villa Tatili, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Risus Villa Tatili hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

  Kişisel bilgiler; adı, soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

  risusvillatatili.com; kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sık saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Risusvillatatili.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın www.risusvillatatili.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda risusvillatatili.com'un sorumluluğu olmayacaktır.

  Risusvillatatili.com, www.risusvillatatili.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Risusvillatatili.com link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

  Risusvillatatili.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.,

  Risusvillatatili.com kullanıcılara ve kullanıcıların www.risusvillatatili.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (çerez-cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

  İHTİLAFLAR

  Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Antalya İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

  Villalarımızdan herhangi birinden rezervasyon yaptıran müşteriler yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış risusvilla tatiline rezervasyonları tek taraflı iptal etme ve geri ödeme yapmama hakkı verir.

  Rezervasyonlarım
  Hemen Ara!
  WhatsApp
  Müşteri Temsilcileri
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Tutarı0.000₺
  • Temizlik Ücreti000₺
  • Elektrik Ücreti000₺
  • Ön Ödeme000₺
  • Girişte Yapılacak000₺
  • Toplam000₺
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  WHATSAPPWHATSAPP
  ARA